Parafia rzymsko-katolicka pw. ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

Kategoria:

Opis

Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Popowie Kościelnym to jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Wielkopolsce. Kościół powstał w 1629 roku i trwa nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego, uczestnicząc w „sztafecie pokoleń” wiernych modlących się tej pięknej świątyni.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej Parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie!

Aktywność parafii w mniejszym, bądź większym stopniu przenika Waszą codzienność, a jej oddziaływanie na Waszą rzeczywistość to efekt bezinteresownej pracy wielu osób zgromadzonych wokół dzieł parafialnych. Bez względu na to, czy mieszkasz na terenie naszej parafii, czy też może daleko za granicą – warto dziś pomyśleć o dziedzictwie miejsca, z którego się wywodzisz, kościoła Ci bliskiego – czy to z racji urodzenia, pochodzenia, zamieszkania, czy też ze zwykłej sympatii do naszej świątyni.

W duchu dzisiejszej rzeczywistości możesz wesprzeć naszą Parafię w szybki, prosty i bezpieczny sposób.

Pragnę Was Wszystkich zachęcić do objęcia swą troską dzieła parafialne – zarówno te stałe, jak i okazjonalne. W trudnym czasie pandemii wielu z nas ograniczyło wizyty w świątyni i straciło szansę na składanie ofiar w sposób tradycyjny. Wiem jednak, jak wielu z Was pragnęłoby pozostać zarówno w duchowej łączności z parafią, jak okazać troskę wyrażoną w sposób materialny. W tym celu uruchamiamy szybkie płatności internetowe. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej wygodnej formy!

W ostatnim czasie przeprowadzonych zostało wiele prac konserwatorskich i remontowych w naszym kościele i w naszej parafii. Planujemy dalsze prace – w tym między zakup nowych ławek do naszego pięknego zabytkowego kościoła.

ZA KAŻDE WSPARCIE – BÓG ZAPŁAĆ!!!

Dzieła dobroczynne

Wspieraj dzieła dobroczynne prowadzone przez parafię

Dekoracja kościoła

Możesz przyczynić się do jeszcze piękniejszego wystroju naszego kościoła